Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.

Magia

Go down

Magia  Empty Magia

Pisanie by Hibernia on Wto Maj 28, 2013 12:16 pm

Magia to nieodłączny element świata, a ona swą moc czerpie z sił natury, z ludzkiej wiary w samą magią i bóstwa, które również pozwalają dostąpić ludziom wiedzy magicznej. I dopóki oni wciąż wierzą w istnienie bóstw, duchów opiekuńczych ta będzie im towarzyszyć. Największe jej natężenie jest we świętych miejscach jak na przykład kamienne kręgi ukryte wśród lasów i wzgórz. Tam też zbierają się stworzenia związane z magią natury.
Może służyć ku dobremu, ale też czynić zło. Są też miejsca zupełnie pozbawione wszelkiej magii i tak czasem musi być. Albo przyczyna jest głębsza i też należy zmienić ten stan. Magia także powiązana jest z artefaktami, których moc jest często niewyobrażalna. Jak i niebezpieczna, zwłaszcza w nieodpowiednich rękach.
Każde użycie magii, czarów niewątpliwie zmienia świat. Jak każda decyzja przez nas podjęta zmienia świat na lepsze bądź gorsze. Albo ta decyzja ukaże swe skutki dopiero po latach. Część zaklęć jednak można cofnąć. Ale jeśli zwrócimy życie za pomocą magii, tego nie się cofnąć. Jeśli za jej pomocą pozbawimy kogoś życia, tego również się nie da cofnąć. Też ona może zostawić piętno na danej osobie. W przypadku magii żywiołów tak jak w przyrodzie one się równoważą – ogień jest gaszony przez wodę, a ta sama woda może nawilżyć suchą ziemię czy ją jeszcze bardziej zniszczyć.

Ile magia kosztuje swoich użytkowników?
Każde użycie mocy magicznej obciąża ciało i umysł. Przykładowo, jeśli początkujący mag zaczynał od unoszenia kamienia siłą woli, to wydaje się to prostym zadaniem z perspektywy czasu. Ale dla początkującego czarodzieja to było niezwykle obciążające zadanie i długo on tego kamyczka nie utrzymał w powietrzu. Ale potem w miarę ćwiczeń, ów kamyczek nie spadał tak szybko. Ale też młody mag wolniej odczuwał zmęczenie. I na tym przykładzie zapewne zdołałem wyjaśnić główną zasadę używania posiadanych mocy magicznych – każda z nich wpływa bezpośrednio na organizm. Jeśli podczas używania mocy magicznej, ktoś się zapomni albo będzie chciał osiągnąć wszystko od razu, ucierpi na tym jego organizm. Mniej optymistycznie może nawet umrzeć. A tego nikt by nie chciał, prawda?
Magia to jednak pojęcie indywidualne. Dla jednych będą to gesty, zaklęcia budzące siły natury. Każdy jej użytkownik sam musi odkryć swą drogę, jeśli chodzi o używanie magii. W tym graczom, których postacie parają się wiedzą tajemną, pomogą nad wyraz chętnie trzy postacie niezależne – lista dostępna [You must be registered and logged in to see this link.].

Hibernia
Hibernia
Ionhar

Skąd : Irlandia
Join date : 07/03/2013
Liczba postów : 185

http://hibernia.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach