Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.


Join the forum, it's quick and easy

Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.
Hibernia
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Regulamin

Go down

Regulamin            Empty Regulamin

Pisanie by Hibernia Czw Mar 07, 2013 9:37 pm

  1. Na sam początek

1.1 Administracja forum jest najwyższą władzą na forum. Nie jest ona jednak nieomylna i nie jest robotem. Szanuj ją, tym bardziej, że poświęca ona swój wolny czas. Pozwól jej się mylić, a jeśli się to zdarzy - zwróć mu grzecznie uwagę.

1.2 Login postaci musi być jej imieniem i nazwiskiem, czy też tytułem, pseudonimem. Loginy w stylu kiki69, MaRlEnka, $yrenka itd. będą usuwane po 24 godzinach od czasu zarejestrowania się tą nazwą na forum. Jeśli nie masz pomysłu na nick, zarejestruj się pod nazwą nie wiem, zastanawiam się itd. Administracja potem Ci go zmieni.

1.3 Na forum powinna panować miła atmosfera, dlatego nie wszczynaj bezsensownych kłótni, a tym bardziej nie wyciągaj prywatnych spraw na światło dzienne.

1.4 Starsi stażem gracze powinni przyjąć nowego użytkownika z otwartymi ramionami. Dotyczy to gry fabularnej, jak i pomocy we wszelkich sprawach.

1.5 Zabronione jest obrażanie i wyzywanie użytkowników. Naturalnie nie dotyczy to ich postaci. Jeśli będziesz obrażać innego użytkownika zostaniesz upomniany przez administrację i moderatorów. Możesz dostać również ostrzeżenie.

1.6 Zabrania się umieszczenia i propagowania wszelkich treści uznanych ogólnie za obraźliwe i niestosowne. Pohamuj się ze swoimi osobistymi uprzedzeniami. Administracja ma prawo zainterweniować, jeśli zauważy, że treści umiejscowione na fabule są zbyt obsceniczne.

1.7 Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników.

1.8 Wszelkie konflikty załatwiamy na PW, GG czy innych komunikatorach lub stronach [You must be registered and logged in to see this link.]

1.9 Nie spamuj w tematach fabularnych ani na chatboxie w sposób rażący.

1.10 Pytania i sugestie do administracji można kierować w [You must be registered and logged in to see this link.] temacie.

1.11 Fora reklamuj w [You must be registered and logged in to see this link.] temacie. Reklamy na chatboxie czy w innych miejscach będą usuwane, tym samym wymiana nie dojdzie do skutku. Do wymiany banerami nie jest potrzebna rejestracja - na forum istnieje specjalne konto, które jest stworzone na potrzeby wymiany.

1.12 Każdą dłuższą nieobecność musisz usprawiedliwić. Jeśli nie zgłosisz swojej nieobecności, a będzie ona dłuższa niż dwa tygodnie, możesz liczyć się z tym, że Twoja postać zostanie przeniesiona do tak zwanych "postaci nieaktywnych", a po kolejnym tygodniu oddana do przejęcia lub usunięta.

1.13 W tematach fabularnych możesz pisać dopiero po zaakceptowaniu karty postaci przez administrację. W oczekiwaniu na to, możesz udzielać się w tematach w [You must be registered and logged in to see this link.] lub rozmawiać z innymi użytkownikami na chatboxie.

1.14 Jedno konto = jedna postać. Multikonta są dozwolone. Możesz mieć ich maksymalnie trzy, jednak żadne z nich nie powinno być zaniedbywane. Aby posiadać więcej postaci, skontaktuj się z administracją.

1.15 Multikonta należy wpisać w odpowiednim polu profilu użytkownika. Ten wymóg nie ma na celu utrudnieniu Tobie gry, a pełni funkcję informacyjną.

1.16 Emblemat (avatar) postaci jest obowiązkowy. Na forum jego rozmiary to 200x320 (szerokość x wysokość). Administracja będzie kładła szczególny nacisk na avatary. Nie są dozwolone współczesne zdjęcia, wyzywające pozy i zbytnia nagość. Grafika, która nie będzie pasowała do klimatu świata przedstawionego, powinna zostać zmieniona. Ze względu na klimat forum, jedyną dozwoloną formą wizerunków są portrety oraz wpasowujące się w świat forum grafiki. Zabrania się używania grafik mangowych itp.
Ze względu na problemy odnośnie dodawania avatarów, link z wizerunkiem należy wkleić w pole o nazwie "odnośnik do zewnętrznego emblematu."

  2. Fabuła

2.1 Nie możesz używać emotikon podczas pisania postów.

2.2 Na forum nie ma dostępnej bilokacji (jeśli chodzi o eventy czy normalną grę). W szczególnych przypadkach administracja może zezwolić na rozgrywkę w dwóch miejscach.

2.3 Opisy scen erotycznych są dozwolone na forum, jednak wszystko w granicach dobrego smaku. Administracja uprzejmie prosi, aby przed taką sceną umieścić stosowne ostrzeżenie (znak +18 lub słowną informacje). Na forum mogą być młodsi użytkownicy bądź nie każdy czyta treści o tej tematyce. W postach możesz również przeklinać czy używać przemocy względem innych postaci.

2.4 Zabijanie oraz okaleczanie postaci są dozwolone, ale muszą odbywać się pod czujnym okiem administracji lub mistrza gry, który oceni jakie są szanse na zabicie lub przeżycie danej postaci. Nigdy jednak nie będzie tak, że postać zostanie zabita z kaprysu osoby prowadzącej daną sesję.

2.5 Mistrz gry i administracja mają prawo ingerować w życie postaci. Chodzi głównie o poważniejsze wypadki losowe, wynikające z poczynań graczy. Czasami dla urozmaicenia graczom rozrywki, mogą być to codzienne wypadki, na przykład ucieczka gęsi.

2.6 W trakcie ważniejszych sesji fabularnych uprasza się o stosunkowo częste odpisy. W przypadkach, kiedy upłyną ponad dwie doby od aktywności danego gracza jest on pomijany w kolejce. Uprasza się również o sprawne odpisy w luźniejszych sesjach (w przypadku zgłoszonej nieobecności ten punkt nie obowiązuje).

2.7 Forum oferuje także bogactwo profesji, jakie może wykonywać postać. Jeśli zdecydujesz się na zawód medyka czy kupca, musisz konsekwentnie prowadzić postać w tym zawodzie.

2.8 Status majątkowy będzie określany na podstawie Twojej kreatywności oraz historii postaci, którą kreujesz. Będzie także bezpośrednio związany z wykonywaną profesją. Administracja może odmówić komuś danego statusu czy przywilejów, jeśli uzna je za niekonieczne lub za bardzo przesadzone.

2.9 Tworzenie postaci wyidealizowanych, potocznie nazywanych Mary Sue i Gary Stu jest zabronione. Postać nie może być piękna, bogata, utalentowana i pochodzić ze znamienitego rodu, jeśli to nie jest poparte historią. Postać powinna mieć wady i zalety; być w miarę możliwości jak najbardziej realistyczną. My, ludzie i użytkownicy w jednym też idealni nie jesteśmy. Administracja będzie zwracać na to uwagę.

2.10 Powinieneś dostosować się do realiów świata przedstawionego. Nie ma telefonów komórkowych, wyzywających strojów i ociekania seksem. Dotyczy to także wypowiedzi Twojej postaci.

  3. Posty

3.1 Posty piszemy w trzeciej osobie liczby pojedynczej lub w pierwszej osobie. Raz podjętego wyboru nie można zmienić.

3.2 Dla estetyki, zaleca się oddzielanie dialogów i myśli od tekstu ciągłego myślnikiem, kursywą, pogrubieniem lub jakąkolwiek inną formą kontrastu.

3.3 Administracja uprzejmie prosi, aby post był minimum na sześć linijek - choć im więcej tym lepiej. Każdy post powinien zawierać przemyślenia postaci, jej wypowiedzi, czy też zwyczajowe zachowania, poczynania lub mimikę.

3.4 Pisz zgodnie z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji.

  4. Na sam koniec

4.1 Złamanie regulaminu grozi upomnieniem, ostrzeżeniem lub nawet banem. Wymiar kary zależy od stopnia przewinienia i intensywności jego występowania.

4.2 Nieznajomość regulaminu nie zwalnia Cię z jego przestrzegania.

4.3 Konta widmo, które zaśmiecają forum będą usuwane w celu zachowania porządku.

4.4 Regulamin w każdej chwili może ulec zmianie! Administracja poinformuje o tym użytkowników.

4.5 Na znak, że dotrwałeś do tego, a także przeczytałeś regulamin, napisz na końcu swojej karty postaci: "Ruaidh Rofhessa" kolorem czerwonym.
Hasło będzie zmieniane co jakiś czas.

Aktualizacja regulaminu: 28.05.2013.
Hibernia
Hibernia
Ionhar

Skąd : Irlandia
Join date : 07/03/2013
Liczba postów : 185

https://hibernia.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach