Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.

Skaliste wybrzeże

Hibernia :: Na luzie :: 

Go down

Skaliste wybrzeże

Pisanie by Legenda on Pią Maj 03, 2013 6:36 pm

Jedna z łodzi dobijała właśnie do skalistego wybrzeża wyspy. W pobliżu można było dostrzec chatkę, drewnianą ze strzechą zamiast solidnego dachu obok której rozwieszone były rybackie sieci. Wybrzeże nie należało do zbyt przyjemnych, wszędzie pod stopami kryły się zwodnicze skały, wilgotne od wody podmywającej falami od czasu do czasu tę część wyspy. Na kilku drążkach wbitych w ziemię, już koło chatki można było zauważyć skóry dzikich zwierząt, a zaraz obok w drewnianej miedniczce starsza kobieta, niezbyt zamożna co łatwo można ocenić po stroju przepierała koszulę mocząc ją w pienistej bali wypełnionej wodą. W oddali majaczył cudny krajobraz malowniczej wyspy porośniętej lasami i bajkową przyrodą, a i zapewne wypełniony mnóstwem dzikiej zwierzyny. Gdzieś tam daleko, daleko można było dostrzec wysokie wzgórza, a na nich malujące się coś... co trudno z tej odległości było ocenić. Może jakaś budowla?
avatar
Legenda
Mistrz Gry

Join date : 28/03/2013
Liczba postów : 83

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Go?? on Pią Maj 03, 2013 7:49 pm

Włożyła niemało trudu w dostanie się na tą wyspę i przewiezienie ze sobą rdzawej wilczycy którą w tym wieku już nie można było wziąć za psa. Przybiwszy do brzegu najpierw zaczekała, aż wilczyca wyskoczy z łódki i gdy ta przestała się kołysać sama wygramoliła się na jeden z bardziej przystępnych głazów wiążąc swoją łódź przy jednym z palików. Zważając na każdy krok i starając się nie poślizgnąć na kamieniach znalazła się na wkrótce na bezpiecznym gruncie i dopiero wtedy uważnie rozejrzała się dookoła. Nie tak źle jak się spodziewała. Wygładziła swoją lekko podniszczoną suknie o poprawiła ułożenie miecza skrytego pod dodatkową warstwą tkaniny z boku po czym ruszyła pewnym, raźnym krokiem przed siebie w kierunku chatki i kobiety. Kształtem który majaczył jej w oddali nie przejęła się specjalnie i nawet nie zwróciła na niego specjalnej uwagi.
- Witam i przepraszam, że przeszkadzam, ale którędy mogę dostać się do zamku?
Dobrze, że chociaż miała swój czarny płaszcz zwisający z jej ramion który ukrywał większość niedoskonałości sukni. Zerknęła na wilka przy jej boku i upewniła się, że wilk pozostanie przy jej nodze, a nie na przykład rzuci się do gardła przy najbliższej sposobności gospodyni tego domu. Właściwie to dlaczego wybrała się na tą cholerną wyspę? Mogła siedzieć szczęśliwa na ulicy i jak zwykle zbierać jałmużnę lub oferować usługi ochrony w co i tak nikt nie wierzył. Czyżby liczyła na drugą szansę od losu? Chciała kogoś ochronić? Śmieszne. Zapewne nie czeka ją tutaj nic dobrego.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Legenda on Sob Maj 04, 2013 5:38 pm

Gospodyni wyprostowała się ręce zapierając pod boki. Najpierw spojrzała na przybyszkę, a później na jej zwierzęcego towarzysza. Na jej pulchnej twarzy zaraz można było dostrzec grymas niezadowolenia.
- A pójdziesz ty! Panienka trzyma tego basiora przy sobie, żeby mi ptactwa nie pozagryzał!
Zaraz obejrzała się na kurki, które dotąd przechadzały się za palami z rozwieszonymi skórami dzikich zwierząt, które teraz spłoszone bliską obecnością drapieżnika szybko potruchtały za chatkę strosząc skrzydła. Dopiero po dopilnowaniu drobiu obejrzała się znowu na wojowniczkę mierząc ją wzrokiem od dołu do góry. Typowa wszędobylska baba ze wsi, ale taką zlekceważyć... i później można życia nie mieć!
- A panienka to co? Na ten ślub czy tak popatrzeć? - spytała. - Bo ostatnio ludziska tu tylko na ślub ściągają, te cudną boginkę zobaczyć... o, na tych wzgórzach. - obejrzała się za siebie, na wzgórza jakie malowały się w oddali, obwarowane fragmentem muru. - Jak się panienka tam dostać to najkrócej przez mokradła, ale ostrożnie trzeba, co by się nie zagrzebać, bo to bywa różnie.
avatar
Legenda
Mistrz Gry

Join date : 28/03/2013
Liczba postów : 83

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Go?? on Sob Maj 04, 2013 7:17 pm

Początkowo lekko się wystraszyła tym wybuchem i cofnęła się o krok. Była wojownikiem, a bała się zwykłej gospodyni. Jakie to rzeczy się z nią porobiły, doprawdy! Najwyraźniej kobieta martwiła się jednak tylko o swoje zwierzęta a Dallas wyraźnie nie wykazywała nimi żadnego zainteresowania. Bądź co bądź Bairre była niezwykle dumna z tego jak absolutnie słuchała się jej wilczyca. Przeczesała palcami włosy tym razem nie skąpane w popiele, a nawet świeżo umyte i dobrze rozczesane. Teraz chyba mogła nawet uchodzić za chłopkę. Uśmiechnęła się delikatnie i spojrzała we wskazanym kierunku. Pytanie postanowiła przemilczeć bo przecież sama nie wiedziała po co tu przylazła. Jeśli tylko ją wpuszczą to pewnie zajrzy na ślub, przemyci darmowe jadło i zniknie. Może jeszcze rozejrzy się w okolicy, ale nie liczyła na nic więcej. Bagna? Opcja nie była zbyt zachęcająca, ale skoro była to najkrótsza droga to Bairre nie miała zamiaru z niej rezygnować. Jeszcze brakowało jej tego, aby ze strachu nadłożyła przykładowo tydzień drogi i na ślub nie przybyła na czas.
- Dziękuję. Życzę pani szczęśliwego życia.
Skinęła głową na pożegnanie i ruszyła szybkim krokiem kierując się widokiem wzgórz. Przydałby się jej jakiś koń, albo namiot, albo chociażby większa ilość jedzenia bo użebrać zdołała jedynie na kilka kawałków suszonego mięsa i podpłomyka. No cóż, nie spodziewała się, że zniesie ją aż do takiej odległości od zamku.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Legenda on Nie Maj 05, 2013 12:01 pm

Gospodyni już otwierała usta, żeby jeszcze coś powiedzieć, ale w końcu je zamknęła i machnęła tylko niedbale dłonią powracając do przepierki. Tymczasem Bairre ruszyła w kierunku wzgórz mijając chałupę. No jasne, że najlepiej przydałby się koń, a już idealnie by było gdy zamek w ogóle w magiczny sposób pojawił się trochę bliżej z zastawionymi na ucztę stołami, z grajkami wygrywającymi na swych instrumentach taneczne melodie, ale niestety, trzeba troszkę pomaszerować samemu. Skaliste wybrzeże szybko zaczęło się przekształcać w konkretny grunt, niestety nie tak pewny jakby się chciało. Ziemia była wzruszona trochę jak po orce, a jak trochę jak po ulewnych deszczach. Zaczęły pojawiać się kępki roślin i coraz więcej powyginanych, chyboczących się na swych wątłych pniach drzew. Taka dziwna puszcza. Grunt stawał się coraz bardziej grząski, łatwo było buty usmarować po kostki w błocie, a w niektórych miejscach ziemie zwyczajnie przykrywały kałuże wody. I nic nie wskazywało na to, że dalej będzie lepiej, co najwyżej gorzej. Wysokie drzewa przysłaniały nieco słońce, co powodowało, że na mokradłach panował półmrok. Nawet śpiew ptaków rzadko tu występował. Niesympatyczna okolica.
avatar
Legenda
Mistrz Gry

Join date : 28/03/2013
Liczba postów : 83

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Go?? on Nie Maj 05, 2013 1:43 pm

Cholera by to wszystko wzięła. Gdy tylko jej buty zaczęły się zapadać w błocie zdecydowała je ściągnąć i podwinąć suknie. No i po kiego ona się tu pchała co? Starała się wyszukiwać najbezpieczniejszych i najpewniej wyglądający przejść, a po jakimś czasie zaopatrzyła się w nawet podłużny i gruby kij. Dobrze wiedziała, że na bagnach tam gdzie grunt wydaje się pewny może istnieć w rzeczywistości kilkumetrowa dziura które może ją w kilka minut pochłonąć. Wilkowi najwyraźniej przechadzka jeszcze bardziej się nie podobała i stawiając łapy z najwyższym obrzydzeniem szedł krok w krok za swą panią. Tyle dobrego z tego wyszło, że w okolicy nie spodziewała się nikogo spotkać i aby dodać sobie otuchy przymocowała pochwę z mieczem na zewnątrz, aby mieć do niej łatwy dostęp. Kto wie co może się czaić za zakrętem? Tak więc po kostki bosych stóp przedzierała się przez diabelskie bagna badając grunt przed sobą i modląc się w duchu, aby później dla odmiany natknęła się na źródełko z czystą wodą.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Legenda on Nie Maj 05, 2013 6:25 pm

Tereny bardzo zwodnicze, trzeba było uważać gdzie się stawia kroki, a co gorsza wysokie drzewa o cienkich pniach przysłaniały prawie całkiem widoczność wpuszczając do środka coraz mniej światła. Wojowniczka mogła dostrzec jak na jednej z gałęzi przed nią zwisa ciekawa rzecz. Było to martwe zwierzę, konkretniej mówiąc zając. A raczej skóra, razem z łbem, łapy uwiązane u gałęzi w ten sposób, że skórę rozwieszono w pełnej okazałości. Idąc dalej można się było przekonać, że podobnych śladów jest więcej. Kolejny wypatroszony zając wisiał kilka drzew dalej. Obok rozpięto na gałęzi skórę sarny. Kawałek dalej wilk... tak jakby żywcem zdjęto skórę ze zwierzęcia, nacięcie na brzuchu, pysk wisiał do dołu, a od wewnątrz jeszcze materiał wilgotny był od krwi. Na kolejnej gałęzi znowu zając, krok dalej wisząca głową do dołu wypatroszona sowa, uwiązana szponami do drzewa. Im dalej w te mokradła tym więcej takich okazałości. W pewnym momencie można się było zorientować, że wisiały niemal na każdym drzewie. Sokół, jeleń, znowu wilk... aż trudno uwierzyć... a i uwaga pod nogi, bo naprawdę była to niebezpieczna okolica.
avatar
Legenda
Mistrz Gry

Join date : 28/03/2013
Liczba postów : 83

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Go?? on Pon Maj 06, 2013 12:35 pm

Co jest? Widząc drugą z kolei skórę rozpostartą na drzewie zatrzymała się na chwilę uważnie przyglądając znalezisku i zastanawiając się kto czegoś takiego dokonał. Po paru minutach myślenia ruszyła jednak dalej, aż nie natrafiła na skórę wilka. Przeszły przez nią delikatne dreszcze. Co tu kryć - Bairre była niesamowicie związana z wilkami i każde okrucieństwo względem nich czy bezcelowe polowania na nie dla rozrywki zdecydowanie potępiała. Cicho gwizdnęła skupiając na sobie uwagę Dallas.
- Pilnuj się.
Wilczyca z pewnością nie była wyszkolona jak jakiś przykładowo myśliwski pies, ale rozumiała parę komend a to była właśnie jedna z nich. O ile wcześniej zostawała trochę w tyle tak teraz w paru ostrożnych susach zbliżyła się do kobiety i szła tuż za nią dokładnie po jej śladach uważnie węsząc w powietrzu. Gdy ruszyli dalej liczba skór rosła coraz bardziej, a u Bairre wywołało to niezłe poczucie niepokoju. Kto albo co mogłoby zrobić coś takiego? I najważniejsze to w ogóle w jakim celu? Pomimo swoich obaw stawiała na ludzi bo jakiekolwiek potwory musiałyby się dość nieźle namęczyć z tak idealnym ściąganiem skóry. Właściwie ludzie też, ale tak jakoś dziewczynie znacznie bardziej pasowali w tej roli ludzie. A może Leprechauny? Dziwnie spotkać byłoby te stworzonka w tym miejscu, ale może akuratnie im się nudziło? Po chwili namysłu Bairre oczywiście odrzuciła tą opcję i brnęła dalej badając grząski grunt kijem przed każdym krokiem. Poruszała się co prawda w ślimaczym tempie, ale wolała to od utopienia się w cuchnącym błocie. No i miała nadzieję, że nie natknie się na jakieś zdziczałe plemię bo wtedy miałaby prawdziwe kłopoty i równocześnie nie chciała stać się jednym z tych zwierzątek rozwieszonych na drzewach.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Legenda on Pon Maj 06, 2013 6:16 pm

Okolica wydawała się naprawdę podejrzana. Żeby tylko było to dzikie plemię... to chyba nawet byłoby lepsze rozwiązanie niż to co się teraz na tej wyspie wyprawia. Nawet jeśli to plemię miałoby być plemieniem kanibali... przynajmniej można byłoby w takim wypadku dołączyć do kolacji.
Grunt był strasznie kapryśny. Jeden zły krok i jedna z nóg dziewczyny zatopiła się po kostkę w mule, na szczęście można się jeszcze było z tego jakoś wyciągnąć. Chwila nieuwagi poświęconej na wyswobodzenie się i już można było usłyszeć śpiew. Kobiecy głos, układający się w spokojną melodię właściwie bez słów albo w jakimś ciężkim do określenia języku. Piękny śpiew. Początkowo ciężko było określić skąd on dochodzi, ale przy większym skupieniu można było dojrzeć kilka metrów dalej kobietę jaka siedziała przy jednym z drzew. Panienka ta miała długie, rude włosy opadające na ramiona, a jej głowę szczycił wianek z drobnych kwiatów. Drobne usta, zamknięte póki co oczy, ubrana była w jakąś suknię nieco ubrudzoną przez trawy i ziemię, ale najwidoczniej jej to nie przeszkadzało. W dłoniach trzymała niewielki nożyk, a pod jej nogami spoczywał martwy zając. Wprawnym nacięciem przecięła mu brzuch rozwierając stworzenie niemalże na pół. Krew sączyła się ze skóry zwierzęcia, ale i na to nie zwracała uwagi, nawet gdy czerwona posoka splamiła jej stopy. Z zupełnie niespodziewaną subtelnością i delikatnością przesunęła po wnętrznościach zająca nie przestając śpiewać.
avatar
Legenda
Mistrz Gry

Join date : 28/03/2013
Liczba postów : 83

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Go?? on Pon Maj 06, 2013 7:24 pm

Z tymi ludźmi to się chyba jednak pomyliła. Przesunęła się jeszcze o parę kroków, aby lepiej widzieć dziwną panienkę i położyła dłoń na rękojeści miecza jeszcze co prawda go nie wyjmując, ale będąc gotowa dosłownie w ułamku sekundy to uczynić. Wilk zgodnie z wcześniejszą komendą zatrzymał się za nią na niskich łapach gotów albo odskoczyć w bok, albo rzucić się na przód w zależności od reakcji istoty przed nimi. Teraz pytanie z czym miała do czynienia? Może z jakimś duchem tych okolic? Ale czy te mordowałyby i rozwieszały swe zwierzęta na gałęziach swojego lasu. Jakoś się jej to nie widziało. Podniosła ton, aby być pewny, że panienka ją usłyszy i zdecydowała się przerwać jej nucenie.
- Cokolwiek robisz, nie chcę ci przeszkadzać. Pozwolisz przejść mnie i memu wilkowi?
Choć wszystkie jej nerwy w środku były napięte to jej głos był spokojny i opanowany jak i jej sylwetka. A może osóbka przed nią rozumiała ludzką mowę? Zawsze przecież warto spróbować i może szczęście im dopisze i przejdą sobie spokojnie dalej. Jeśli nie odpowie postara się obejść ją dookoła, a gdyby zaatakowała Bairre była gotowa odpowiedzieć tym samym.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Legenda on Wto Maj 07, 2013 5:28 pm

Kiedy wojowniczka odezwała się, kobieta przestała śpiewać i obróciła głowę w jej stronę. Kiedy otworzyła powieki okazało się, że jest ślepa - jej oczy wypełnione były wyłącznie białkiem. Mimo to sprawiała wrażenie takiej, która dobrze wie kto się znajduje obok, a i jej precyzja w nacinaniu i wyprawianiu skór była przy tej wadzie godna podziwu. Ta dziwna istotka początkowo nie odpowiedziała aż w końcu przechyliła odrobinę głowę w stronę wilczycy jakie towarzyszyła Bairre.
- Wilk musi zginąć.
Okazało się nie tylko, że kobieta umie mówić w miarę "ludzkim" językiem, ale jej głos na dodatek był bardzo śpiewny i delikatny. Ponownie przesunęła palcami po wnętrznościach rozpostartego przed nią martwego zająca, jednak cały czas zdawała się obserwować wilczycę towarzyszącą wojowniczce. Co dziwniejsze nie zachowywała się ani agresywnie ani nie wykazywała żadnych nagłych, niebezpiecznych zachowań. Była wręcz nadzwyczajnie spokojna.
- Tylko tak może się wykupisz...
avatar
Legenda
Mistrz Gry

Join date : 28/03/2013
Liczba postów : 83

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Go?? on Czw Maj 16, 2013 5:48 pm

Teoretycznie powinno to to ślepe być, ale Bairre dobrze wiedziała, że ta istotka jeśli naprawdę nie widzi to musiała wyczuwać ją jakimiś innymi zmysłami. W ogóle to miała niezwykle śliczny głos, szkoda tylko, że wypowiadał takie straszne słowa. Pstryknęła palcami
- Zostań.
Szepnęła do wilka i wysunęła przed siebie miecz. Oby tylko Dallas się nagle nie zachciało zbuntować i odbiec za jakimś zajączkiem czy coś. No cóż wilczyca była jednak w miarę rozumnym zwierzęciem i chyba rozumiała, że sytuacja zrobiła się poważniejsza.
- Obawiam się, że się nie dogadamy. Mam poświecić swojego przyjaciela? Jeszcze czego.
Poprawił chwyt rąk na rękojeści i wysunęła prawą stopę naprzód gotowa wykonać unik i sama zaatakować. Buty oczywiście porzuciła już chwilę wcześniej przy wilku i teraz zastanawiał się jak bardzo może jej przeszkadzać sukienka. Na szczęście nie krępowała praktycznie wcale jej ruchów a prawdziwym problemem może się okazać błoto bo bez rozeznania w terenie będzie musiała pozostać w miejscu, aby przypadkiem się gdzieś nie zapaść.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Legenda on Pią Maj 17, 2013 5:12 pm

Kobieta nie wydawała się szczególnie poruszona tą odmową. Można powiedzieć, że albo całkowicie ją zignorowała albo nie usłyszała. Spuściła głowę "wpatrując się" we wnętrzności rozpostartego przed nią zająca. Przygotowania dziewczyny do ataku również uszły jej uwadze. A może zwyczajnie sprawiała takie pozory, bo jednak po wcześniejszym jej zachowaniu łatwo było można domyślić się, że kapłanka dość dobrze orientuje się w sytuacji i tym co się dzieje wokół niej. Ta obojętność nie była jednak w zupełności chłodna i wyrafinowana. Kobieta wciąż z dziwną czułością przesuwała palcami po rozpłatanych częściach martwego zwierzęcia.
- Zdradzę ci wielką tajemnicę. Przyszłość wciąż żyje. - jej słowa mogły wydawać się absolutnie abstrakcyjne, jednak było w nich coś niepokojącego. - Ja tworzę przyszłość. Przyszłość mówi, że zapadniesz się w tych bagnach na wieczność...
Gdy tylko kobieta wypowiedziała te słowa, Bairre mogła poczuć jak grunt pod nogami, jeszcze chwilę temu w miarę stabilny teraz momentalnie stał się grząski zaczynając ją wciągać w mulistą głębię.
avatar
Legenda
Mistrz Gry

Join date : 28/03/2013
Liczba postów : 83

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Go?? on Wto Maj 21, 2013 8:32 am

"Ja tworzę przyszłość"? Przecież chciała sobie tylko kulturalnie przejść przez bagna do zamku! Czy zrobiła cokolwiek by się komuś narazić?! Nie! Więc dlaczego do cholery ją to spotkało? Poczuwszy jak jeszcze przed chwilą pewna ziemia pod jej stopami zmienia się w bagna bez dna jej serce porządnie przyspieszyło w strachu. Nie miała najmniejszego zamiaru utopić się w cuchnącym błocie. Nie miała również zamiaru pozwolić umrzeć Dallas, a jeśli ona umrze to przecież jej wilk z pewnością podzieli los tych zwierząt. Jeszcze czego! Starając się nie zapadać bardziej ruszyła powolnymi krokami w stronę dziwnej istoty. Każdy krok wciągał ją jednak jeszcze bardziej.
- A może tak dla odmiany ty skończysz martwa?! Wilka nie dostaniesz!
Gdyby chociaż znalazła się wystarczająco blisko, aby mogła wykorzystać swój miecz!

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Legenda on Wto Maj 21, 2013 5:37 pm

Ślepa kobieta westchnęła cicho początkowo milcząc niczym zaklęty posąg. Jej drobne palce zaczęły rozgarniać wnętrzności martwego zająca, a krew ze zwierzęcia skrapiała obficie ściółkę. Nie wyglądała na przejętą wybuchem dziewczyny. To prawda, może i chciała tylko przejść nie mając zamiaru nikogo krzywdzić bez powodu, jednak widać nie miała pojęcia o tym jak diabelskie istoty zamieszkują te ziemie. A te istoty nie potrzebowały wcale pretekstu do tego by zabić, szczególnie kogoś kto nie pochodził z tej wyspy. Sene przestało być krainą przyjazną wędrowcom.
Muły coraz bardziej wciągały dziewczynę, teraz błoto sięgało jej niemal do kolan, ale mimo to widać nie poddawała się i postanowiła dotrzeć do kapłanki, a ta była jeszcze kawałek dalej... ciężka próba przed Bairre. W końcu jej oponentka powiedziała, że tworzy przyszłość, czyż nie tak?
- Krzewy będą oplatać ci nogi i ręce... smutne... - rzekła kobieta melancholijnym tonem głosu wciąż "wpatrując się" w swego martwego zwierzaka, podczas gdy cienkie łodygi bagiennych roślin zaczynały sięgać ku nogom Bairre powoli się wokół nich oplatając.
avatar
Legenda
Mistrz Gry

Join date : 28/03/2013
Liczba postów : 83

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Skaliste wybrzeże

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

Hibernia :: Na luzie :: 

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach