Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.

Nagrody rzeczowe

Go down

Nagrody rzeczowe Empty Nagrody rzeczowe

Pisanie by Hibernia on Sob Kwi 06, 2013 5:54 pm

Jednostka monetarna: 1 dragain

Lista dostępnych przedmiotów:

Przedmioty codziennego użytku:

Bochenek chleba – 2 monety
Bransoletka z bursztynów – 25 monet
Bransoleta ze złota – 50 monet
Brosza z bursztynu - 30 monet
Brzytwa - 32 monety
Czapa – 40 monet
Duża beczka – 15 monet
Garbowana skóra – 45 monet
Gliniane naczynia – 20 monet
Kasza – 5 monet
Kociołek – 15 monet
Kożuch – 60 monet
Ręcznie rzeźbiony łuk – 100 monet
Mała beczka – 10 monet
Maść z cebuli – 17 monet
Mięso – 26 monet
Płaszcz – 50 monet
Podkowy – 18 monet
Rękawiczki – 33 monety
Ryby – 10 monet
Złoty sierp - 200 monet
Słoik miodu - 13 monet
Słoik tłuszczu zwierzęcego – 8 monet
Sproszkowany szmaragd – 13 monet
Suszona ropucha – 4 monety
Torka – 70 monet
Wilcza skóra – 21 monet
Dzban wina – 6 monet
Worek mąki – 5 monet
Zioła lecznicze – 16 monet

Broń:

Broń obuchowa:

Buzdygan - kolejny przykład broni obuchowej tym razem pochodzenia wschodniego. Metalowa głowica jest osadzone na trzonku o długości około sześćdziesięciu centymetrów. Był wykonany z drewna, okuty blachą lub całkowicie z metalu. Czasem też posiadał wewnątrz sztylet. Głowica zaś była zbudowana z piór (najczęściej sześć do ośmiu, choć ta liczba często była większa) promieniście rozchodzących się od drzewca. Także wytwarzano tańszą wersję tej broni dla innych ludzi nie związanych w zasadzie z walką.
Koszt: 2500 monet
Wekiera - broń obuchowa. Odmiana maczugi na drewnianym lub metalowym stylisku metalową głowicą nabijaną ostrymi kolcami. Używana najczęściej przez wojowników i służyła do zadawania ciężkich obrażeń przeciwnikowi.
Koszt: 2000 monet

Broń obuchowo-sieczna:

Czekan – drzewcowa broń obuchowo-sieczna. Składa się z długiego drewnianego trzonka zakończonego siekierką. Broń o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Od topora różni się bardziej delikatnym, wąskim żeleźcem oraz wydatnym, młodym obuchem i dłuższym styliskiem.
Koszt: 1500 monet
Topór – poza zastosowaniem bojowym jest wykorzystywany także przez drwali. Przez wieki to narzędzie jak i broń ulegało znacznej ewolucji. Obecnie składa się z obucha w kształcie zaostrzonego klina i styliska z twardego drewna. Rzadką odmianą jest topór o dwóch ostrzach. Także te występują w kulturze celtyckiej. Mają wówczas znaczenie ofiarne albo symboliczne.
Koszt: 1200 monet

Broń sieczna:

Miecz – Popularna broń sieczna. Charakteryzuje się prostą głownią, zwykle obosieczną i otwartą rękojeścią. W zależności od rodzaju, miecz trzymany był jedną ręką lub dwoma rękami. Wykonywane z żelaza.
Koszt: 4000 monet

Broń kłująca:

Sztylet – Krótka, biała broń kłująca o prostej, cienkiej, ostro zakończonej głowni i niewielkim, prostym jelcu. Wykonywano je w całości ze stali. Często używane do zabójstw.
Koszt: 1400 monet
Dzida - Typ broni drzewcowej. Jest lżejsza i ma mniejsze wymiany od włóczni. Dzidy mogłyby być wykorzystywane na odległość jak i w starciach na krótkim dystansie. Najstarsze dzidy powstawały poprzez utwardzanie w ogniu zaostrzonego drewnianego kija. Nie mają doczepionego grotu.
Koszt: 500 monet
Włócznia – Broń podobna w dużej mierze do dzidy, jednak posiada jeszcze grot. Również mogła służyć do rzucania na odległość i do walki wręcz.
Koszt: 700 monet

Broń miotająca:

Łuk – Jedna z najstarszych broni miotających. Łuk składa się ze sprężystego pręta lub listwy zwanego łęczyskiem oraz linki łączącej oba końce pręta zwanej cięciwą. Rozróżniamy między innymi łuk prosty, łuk refleksyjny oraz długi łuk angielski.
Koszt: 3500 monet

Dodatkowo:

Pochwa – Futerał do noszenia broni białej siecznej. Może być wykonana ze skóry lub tkaniny. Jej wartość rośnie wraz z jakością materiału, wielkością i zdobieniami.
Koszt: 1650 monet
Kołczan – Futerał służący do przechowywania i transportu strzał. Wykonywany z drewna lub skóry i futer, wzmacniany i ozdabiany metalowymi okuciami. Noszony głównie przy siodle, na pasku przez ramię lub u pasa.
Koszt: 600 monet
Strzały - Pociski przeznaczone do łuku. Posiadają grot wykonany ze stal oraz niekiedy lotki.
Koszt: 400 monet za kołczan
Tarcza - Obronna część uzbrojenia, wyrabiana z drewna, kory, wikliny lub skóry. A z czasem głównie z drewna powlekanego skórą, często obijanego metalem lub skórą. Później także wyrabiano ją w całości z metalu.
Koszt: 800 monet

Inne rzeczy:
Dodatkowa umiejętność – 400 monet
Dodatkowa rzecz do ekwipunku – 300 monet


Lista ta będzie na bieżąco aktualizowana. Pod [You must be registered and logged in to see this link.] adresem można wpisywać listę zakupów.
Hibernia
Hibernia
Ionhar

Skąd : Irlandia
Join date : 07/03/2013
Liczba postów : 185

http://hibernia.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach