Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.

Reynevan

Go down

Reynevan

Pisanie by Reynevan on Sro Mar 20, 2013 12:44 pm


Reynevan

~ PRZYDOMEK: Reynevan, zwą go też Reinmarem, niektórzy z poddanych mówią o nim Srogi lub Ponury
~ WIEK: 38 (pozwoliłem sobie na drobne odmłodzenie postaci)
~ POCHODZENIE: Irlandzkie
~ STATUS: Władca
~ PROFESJA: Wojownik


~ WYGLĄD ~
Reynevan jest nielichego wzrostu. Mierzy sobie sześć stóp z górą [ok. 190cm], jest także słusznej postury. Jego dumną wyprostowaną sylwetkę można rozpoznać już z daleka. Szerokie ramiona i plecy znamionują siłę fizyczną, zaś mocne dłonie zdają się mówić, że noszony przez niego miecz nie jest jedynie symbolem. Wyróżnia go także odzienie, które choć nie jest nadzwyczajnie ozdobne, to - z racji jego pozycji - jego wykonanie przewyższa to noszone przez poddanych.
Twarz Reynevana okalają jasne włosy i pokrywa ją ostra szczecina zarostu. Mimo iż nie jest stary, to widać, że żywot Reynevana nie nalezał do łatwych. Troski sprawiły, że jego facjata jest surowa i poważna. Wyróżniają ją zimne, blado błękitne oczy. Na ponurej twarzy rzadko gości uśmiech, który z resztą bardziej przypomina dziwny grymas niż prawdziwy uśmiech.

~ CHARAKTER ~

Wychowany na wojownika, Reynevan nie raz bywał już świadkiem krwawych potyczek, kształtujących jego charakter. Opanowany, zimny niczym grudniowy powiew wiatru, nigdy nie traci głowy. Bezlitosny dla przeciwników, niewzruszony cierpieniami. Nie drgnie mu powieka, gdy ścina wraże głowy. Nie zawaha się ni sekundy, by zabrać komuś życie.
Z drugiej strony, za sojusznikami stanie murem, nigdy nie odmówi pomocy. Zdrajców ścigać będzie do końca swych dni, a poddanych chronić będzie własną piersią. Jest surowym, acz sprawiedliwym władcą., dbającym o bezpieczeństwo i dobrobyt poddanych. Przyzwyczajony jest do posłuszeństwa. Nie toleruje sprzeciwu ani buntu.
Przyzwyczajony do trudnego żywota, pełnego przelewu krwi i decyzji wpływających na dziesiątki ludzi. Wszystko to czyni z niego człowieka milczącego i ponurego. Rzadko się uśmiecha. Jeszcze rzadziej pozwala się bliżej poznać.
Najdroższymi na świecie są mu jego dzieci. Tylko przy nich przestaje być bezwzględnym wojownikiem i władcą o zachmurzonym licu. Choć rzadko ma czas by go z nimi spędzać, to gotów jest spalić cały świat, byle tylko były bezpieczne.

~ HISTORIA ~
Historia Reynevana jest do bólu typowa dla władcy. Wychowywany był praktycznie bez ojca, który jako władca miał więcej obowiązków niż czasu dla potomstwa. Jego towarzyszami byli liczni nauczyciele, surowi i ponurzy. Pod ich czujnymi oczyma Reinmar dorastał, szkoląc się i przygotowując do objęcia władzy tronu na zamku. Od najmłodszych lat przyzwyczajano go do noszenia miecza, który stał się wiernym kompanem, gdziekolwiek by się nie wybrał. Bardzo wcześnie dane mu było posmakować wrażej krwi. Bardzo wcześnie musiał dowodzić zbrojnymi ojca, który wysłał go by podporządkował sobie buntujących się ludzi. Bardzo wcześnie zaczął zabijać.
Oczywiście, nauczono go również sztuki czytania, pisania, a także dyplomacji. Zapoznał się ze starymi księgami i zwojami. Starzy uczeni przekazali mu wiedzą na temat historii jego ludu, jego tradycjach i zwyczajach. Wpajano mu też szacunek do bogów i natury. Dane było mu poznać wielu druidów.
Choć był księciem, nie zaznał zbyt wielu wygód i wywczasów. Ojciec i opiekunowie żyli w przekonaniu, że im więcej trudów zazna, tym bardziej zrozumie poddanych i tym lepszym władcą zostanie w przyszłości. I poniekąd mieli rację. To że pozbawiono go dzieciństwa nie miało znaczenia.
Stając się mężczyzną, nie próżnował i w alkowie. Dorobił się czwórki dzieci, w tym jednego nieślubnego. Jego małżeństwo nie zostało zawarte z miłości, raczej z rozsądku pod namowami ojca oraz doradców. Mimo to z żoną łączy go przyjaźń, a ona zawsze wspiera go w trudnych chwilach.
Gdy Reynevan miał lat trzydzieści, jego ojciec zginął w czasie zbrojnej wyprawy. Reynevan pomścił jego śmierć, po czym sam stał się panem na zamku. Od tego czasu stara się być dobrym władcą. Ludzie wiedzą, że jest sprawiedliwy i nie szczędzi trudu, by żyło im się dostatnio. Rozpoznają w nim wielkiego wojownika, lecz także trochę obawiają, bo bywa surowym sędzią.
Reynevan znany jest jako bezlitosny wojownik. Choć wciąż jest młody, brał już udział w licznych potyczkach, co dało mu szacunek swych wojowników. Jego żołnierze wpatrują się w niego niczym w boga. Nic w sumie dziwnego, biorąc pod uwagę z ilu opresji ich wyprowadził. Na jedno jego skinienie gotowi są pójść w same czeluście piekieł, by ścinać demony.

~ EKWIPUNEK ~
Będąc władcą, Reynevan może pozwolić sobie na ekwipunek najlepszej jakości. Ze sobą zawsze ma:
- miecz półtoraręczny
- ciepłe odzienie
- skórzaną zbroję
- sztylet

~ UMIEJĘTNOŚCI ~
- Jako syn króla, Reynevan miał do dyspozycji najlepszych dostępnych nauczycieli. Wojownicy ojca nauczyli go jak obchodzić się z bronią białą. Reynevan szczególnie upodobał sobie walkę mieczem.
- Jako przyszły władca musiał opanować umiejętność czytania oraz pisania.
- Będąc jednym z nielicznych ludzi, mających nieograniczony dostęp do stajni, Reynevan jest świetnym jeźdźcem.
- Jest dobrym mówcą, potrafiącym zagrzać swoich ludzi do walki.
- Zna się na prowadzeniu wojny oraz gospodarce. Słowem, posiadł wykształcenie potrzebne, by być dobrym władcą w tych niespokojnych czasach.

~ CIEKAWOSTKI I INNE ~
- Ma czwórkę dzieci, w tym jedno nieślubne.
- Choć nie jest szczególnie bogobojny, to szanuje druidów oraz tradycję i zwyczaje swego ludu.
- Plecy Reynevana zdobią tatuaże, będące prośbami o opiekę bogów.


wzór dla HIBERNIA by hellaoavatar
Reynevan
Ponury

Skąd : Irlandia
Join date : 20/03/2013
Liczba postów : 8

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Reynevan

Pisanie by Breanainn on Sro Mar 20, 2013 12:50 pm

Kartę postaci akceptuję, aczkolwiek przeczytaj regulamin. Bo brakuje czegoś w tej karcie.
I jaką chcesz mieć rangę? Bo wymieniłeś kilka w "przydomku".
avatar
Breanainn
Ionhar

Skąd : Irlandia
Join date : 07/03/2013
Liczba postów : 185

Zobacz profil autora http://hibernia.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Re: Reynevan

Pisanie by Reynevan on Sro Mar 20, 2013 12:56 pm

Ach, no tak:
Diarmuid Ua Duibhne
Regulamin przeczytałem, tylko trochę zbyt pobieżnie. Obiecuję poprawę =p

Ranga może być Ponury.
avatar
Reynevan
Ponury

Skąd : Irlandia
Join date : 20/03/2013
Liczba postów : 8

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Reynevan

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach