Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.

Grupy społeczne

Go down

Grupy społeczne Empty Grupy społeczne

Pisanie by Hibernia on Czw Mar 14, 2013 1:49 pm

Banici - Kolejna najniższa grupa społeczna. Do niej należeli ci, którzy zostali wykluczeni z plemienia za popełnione zbrodnie czy inne czyny przynoszące hańbę plemieniu. Tracili oni przynależność klanową jak i wszelkie przywileje, w tym ochronę prawną. Każdy(nawet poszkodowany i jego lud) z banitą mógł zrobić, co zechciał. Istniał również zwyczaj oddawania ich morzu: wypchnięci w łodzi bez wioseł albo ginęli w odmętach, albo fale wyrzucały ich gdzieś na brzeg — był to zatem rodzaj sądu bożego. Gdy "wola bogów" pozwoliła im wrócić na ląd, tracili starą tożsamość i jako niewolnicy miejscowego króla musieli zapracować na swój wykup.
Banshee - Jedna z pięciu grup dla stworzeń wręcz mitologicznych.
Biedota – Najniższa grupa społeczna. Nie posiadają obywatelstwa i majątku. Złożona między innymi z robotników, służby, żebraków i marginesu społecznego, a także z czeladników i niewolników.
Chłopi – Początkowo byli wolną grupą, jednak ich wolność szybko się skończyła. Klęski żywiołowe, nieurodzaj jak powstawanie większych posiadłości sprawiły, że musieli zacząć pracować dla możniejszych panów z zastrzeżeniem, że nie stracą definitywnie swych ziem.
Druidzi – Grupa starożytnych kapłanów celtyckich, sprawujących ważne funkcje. Posiadali także bogatą wiedzę z wielu dziedzin. Byli równie szanowani jak wiedźmy. A nawet bardziej, bowiem byli utrzymywani przez władcę jak i podatników.
Duchy Lasów - Jedna z pięciu grup dla stworzeń wręcz mitologicznych.
Duchy Jezior - Jedna z pięciu grup dla stworzeń wręcz mitologicznych.
Faerie - Jedna z pięciu grup dla stworzeń wręcz mitologicznych.
Leprechauny – Jedna z pięciu grup dla stworzeń wręcz mitologicznych.
Magowie - Mędrcy posiadający wiedzę tajemną, a tą pozyskują od innych magów. Oczywiście, kandydat musi być obdarzony mocą czy też potencjałem.
Mieszczaństwo – Grupa osób wolnych, którzy podlegają prawu miejskiemu. Składa się głównie z kupców i zrzeszonych w cechach rzemieślników. Posiadają oni także obywatelstwo miejskie. Takie można było pozyskać będąc urodzonym z legalnego związku, poprzez przedstawienie władzom miejskim dwóch zamożnych protektorów oraz złożenie uroczystego zobowiązania do przestrzegania obowiązujących praw i dostosowania się do rozporządzeń władz miejskich. Także przepisy zobowiązywały do zakupienia nieruchomości jak i uregulowaniu stosownych opłat. Osoba która uzyskała akceptację władz miejskich składała przysięgę i była następnie wpisana do księgi przyjęć prawa miejskiego. Obywatelstwo pozwalało na prowadzenie działalności gospodarczej, dawało czynne prawo wyborcze oraz możliwość członkostwa w cechach i gildiach.
Selkie - Jedna z pięciu grup dla stworzeń wręcz mitologicznych.
Wiedźmy - Kobiety zajmujące się magią, wróżeniem jak i ziołolecznictwem. W przeciwieństwie do druidów nie pobierają tak zajmującej nauki, a zwykle są uczone przez inne kobiety posiadające bogate doświadczenie.
Władcy – Najbogatsza grupa w danym okręgu. Posiadają największy majątek ziemski, ale także służbę i rycerstwo jak i namiestników. Nie są liczni. Do ich skarbca trafiają podatki jak i danina. Mogą także zatrudniać chłopów. Istnieje pewna korelacja między mieszkańcami osady, a władzą. Jeśli wódz (bo tutaj nie funkcjonuje termin „króla” czy „pana feudalnego”) rządzi dobrze, sprawiedliwie i nie obciąża ludu wysokimi podatkami oraz go nie tyranizuje, ten się nie buntuje.
Wojownicy – Najsilniejsi mężczyźni w wiosce. Ich zadaniem jest chronić swą osadę i wszystkich jej mieszkańców, w tym i wodza. Są częścią jego świty. Doskonale wyszkoleni w walce bronią białą jak i łucznictwie. Potrafią także polować, a więc można nazwać ich myśliwymi.

Hibernia
Hibernia
Ionhar

Skąd : Irlandia
Join date : 07/03/2013
Liczba postów : 185

http://hibernia.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach