Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.

Ómra(budowa)

Go down

Ómra(budowa)

Pisanie by Ómra on Czw Cze 20, 2013 1:06 pm


Ómra

~ PRZYDOMEK: Bursztynowa Pani
~ WIEK: ok. 20
~ POCHODZENIE: Irlandia, bliżej nieokreślona
~ STATUS: młodsza wiedźma
~ PROFESJA: wiedźma

 
~ WYGLĄD ~

Ómra, to bursztyn. Imię to w pełni oddaje wygląd dziewczyny, która nazwana tak została przez swoją protektorkę w dniu jej Znalezienia. tak, nie urodzin a znalezienia. Ale spokojnie, do tego dojdziemy jeszcze. Skupmy się na wyglądzie. Dziewczę to, a w zasadzie młoda kobieta ma długie rude włosy sięgające jej niemal pośladków. Zwykle część z nich zapleciona jest w cieniutkie warkoczyki ozdobione piórkami, koralikami z gliny, drewna lub ptasich kości i barwionymi rzemykami.
Jej cera, jak w przypadku większości rudowłosych osób, jest jasna i pełna malutkich piegów. Oczy są duże, barwy bursztynu-czyli jasno brązowe.
Jest raczej średniego wzrostu. Ani niska, ani wysoka. Szczupła, jednak zaokrąglona tam, gdzie być powinna kobieca. Suknie skrywają zgrabne, długie nogi, krągłe biodra i biust. Pasek na sakwy z ziołami podkreśla natomiast wcięcia w tali.
Przyodziewa się zazwyczaj w wygodne suknie o prostym kroju, najczęściej z lnu lub bawełny barwione w różne odcienie zieleni i zdobione koralikami i kolorowymi haftami.
Ma również „wyjściową” suknię. Dar od pewnej szlachcianki za „uzdrowienie” jej córki.
Jest to suknia wykonana z atłasu, wiązana na przedzie. Ciemno zielona zdobiona „złotą” nicią układającą się w kształt liści na obrzeżach rozszerzanych rękawów.
 

~ CHARAKTER ~

Trudno być kobietą. Zwłaszcza młodą kobietą żyjącą w czasach średniowiecznych. Jednak ona nie ma, na co narzekać. Osierocona, wychowywana przez wiedźmę, będąca jej uczennicą, uznana, jako jej następczyni. Szanowana względnie niezależna i samodzielna. W zasadzie, nie mogła trafić lepiej.
Oczywiście życie w drewnianej chatce w lesie nie jest zbyt wygodne jednak ma też swoje plusy.
Nic więc dziwnego, że Ómra lubi swoje życie i jest z niego zadowolona.
Może to dzięki temu jest zazwyczaj uśmiechniętą i pogodną osóbką chętną do pomocy. Współczuje innym kobietą, które muszą być podległe mężczyzną. Nie jest jednak też wrogiem płci przeciwnej.
Jest z całą pewnością dobrą i ciepłą osobą. Jednak nie bezbronną i dającą sobie w kaszę dmuchać, co to, to nie! Dobrze zna swoją wartość, umie walczyć o swoje i nie omieszka wytknąć tego czy owego konkretnym osobom. W końcu, wiedźmie nikt nic nie zrobi.
 
 

~ HISTORIA ~
[justify

 
 [/justify]

~ EKWIPUNEK ~

- sierp
- nóż "myśliwski"
- torba zielarska
- kilka pustych sakiewek
- suchy prowiant i bukłak z wodą

~ UMIEJĘTNOŚCI ~
- Należy wymienić od myślników.

~ CIEKAWOSTKI I INNE ~

- została porzucona w lesie
- kocha pływać I jest w tym bardzo dobra
- ma świetny kontakt ze zwierzętami
- nie lubi zapachu róż
- uwielbia zapach deszczu
-


wzór dla HIBERNIA by hellao
Ómra

Join date : 18/06/2013
Liczba postów : 1

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach