Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.

Chatka starego drwala.

Go down

Chatka starego drwala.

Pisanie by Morvan on Wto Maj 07, 2013 9:16 pm

Chatka zrobiona z grubych drewnianych kłód znajduje się na samych obrzeżach wioski. , wręcz stanowi swego rodzaju ostatni znak oznajmiający koniec domostw od zachodniej strony. Jest niewielka, na planie kwadratu. Posiada jedną główną izbę, gdzie znajduje się szeroka ława i coś na kształt kominka pośrodku. Mądrze nad tym miejsce poprowadzono komin. Znajduje się tam jeszcze małą izdebka, gdzie ujrzeć można wąskie, prowizoryczne łoże, które jednak zostało wyścielone masą skór zbieranych wręcz latami. W głównej izbie również prawie wszędzie można je uraczyć do spółki z futrami. Ale na tym luksus się kończy.
W rogu głównej izby znajduje się składowisko podstawowych naczyń - garnków, patelni itp. W innym zaś siekiery i piły.
Stary drwal na zimę zawsze opuszcza swoją chatkę i wyrusza do rodziny, do innej wioski. Na ten czas właśnie oddaje ją Morvanowi na własność. Mężczyzna czuje się tam jak u siebie.
avatar
Morvan
Ó Loinsigh

Skąd : Irlandia
Join date : 19/03/2013
Liczba postów : 16

Zobacz profil autora http://www.theavengers.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach