Hibernia
Zdecydowałem się zamknąć forum. Powodów tej decyzji jest naprawdę wiele, a głównym jest to, że więcej z tego nerwów niż radości. Też to pochłaniacz czasu.
Słusznym jest to, by nabrać dystansu do takiej formy rozrywki. Jednak to była fascynująca przygoda i może kiedyś się na to zdecyduję.
Wszystkim, którzy bawili się przez ten krótki okres czasu, pragnę podziękować.

Shannon NicMuircheartaigh

Go down

Shannon NicMuircheartaigh

Pisanie by Shannon on Nie Maj 05, 2013 5:04 pm


Shannon NicMuircheartaigh

~ PRZYDOMEK: Muireann
~ WIEK: 14
~ POCHODZENIE: Irlandzkie
~ STATUS: Władcy
~ PROFESJA: Córka króla


~ WYGLĄD ~
Ani kobieta, ani dziecko. Utknęła gdzieś pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. Mimo znacznego wzrostu, który niewiele odbiega od dorosłych pań, oraz sylwetki coraz bardziej przypominającą kobiecą, to przez niewinną, dziecięcą buzię nie sposób jest pomylić ją z starszymi dziewczętami. Wyraz twarzy Muireann nie zmienił się odkąd ukończyła kilka lat - zachowała lekko owalny zarys z ledwie widocznym podbródkiem, duże, piwne oczy, prosty nos, a co najważniejsze, wciąż w całości wciąż tkwił urok, który zarezerwowany jest dla niepełnoletnich dziewczynek. Owal jej twarzy nie jest idealny, choć póki co cera dziewczyny uchowała się przed niedoskonałościami i krostami atakujące jej rówieśniczki. Aparycję piwnookiej psują uszy, odstające od twarzy pod bardzo dziwnym kątem, które to a co dzień ukryte są pod kolejnym dziwadłem - włosami o jasnym, rudym odcieniu. Kolorem przypominają one bursztyn lub zaniedbany miecz, który zbyt długo przeleżał na deszczu, przez co cały zardzewiał. Sięgają one dziewczynie mniej więcej do klatki piersiowej i sprawiają wrażenie lekko napuszonych, gdyż nie układają się prosto, lecz lekko falują.
Zazwyczaj ubiera się tak, jak oczekiwano by po tak wysoko urodzonej osobie. Posiada wiele sukni o różnym kolorze i trochę innym kroju, lecz mające punkt wspólny: są schludne, wykonane precyzyjnie i z dobrych materiałów. Jedne są węższe, inne trochę szersze, ale wszystkie sięgają jej aż do kostek i zasłaniają dokładnie ramiona. Posiada także kilka stroi, bogate w niezwykłe i kunsztowne zdobienia, na wyjątkowe okazje, takie jak bardzo ważne uroczystości. Jedno jedyne ubranie wyróżniające się od wyżej wymienionych ma schowany w swojej komnacie, w jeden z stojących tam ozdobnych zbroi: jest to zwykła, szarawa suknia umorusana pyłem, upodabniającą Muireann do osoby z niskich warstw społecznych.

~ CHARAKTER ~
Jest zafascynowana swoją matką i uważa ją za wzór do naśladowania, lecz mimo to zachowanie córki nieczęsto pokrywa się z tym, co prezentuje sobą królowa. Jest rozrabiaką i buntowniczką, której zdarza się robić rzeczy, które nie wypadają. Z drugiej jednak strony wie dokładnie gdzie jest granica i kiedy trzeba potrafi udawać prawdziwą damę. Odznacza się swoją odwagą. Mało rzeczy jest w stanie sprawić, że stchórzy, nie podejmie jakiegoś wyzwania. Prawda jest taka, że lubi ryzyko i im ono jest większe, tym dla Muireann jest lepiej. Jeśli dołączymy do tego również jej ciekawość świata, to otrzymamy osobę, która często wpada w kłopoty i trafia tam, gdzie nie powinna. Mimo wysokiego urodzenia traktuje zwykłych mieszkańców jak równych sobie i nie ocenia ich tylko po ich pozycji społecznej. Jednak ma tylko czternaście lat: wiele dojrzałych zachowań, na które nie stać nawet niektórych dorosłych miesza się u niej razem z dziecięcymi, a czasami nawet szczeniackimi reakcjami.

~ HISTORIA ~
O tym, jak wyglądało jej życie, niewątpliwie zaważyła rodzinie, w której się urodziła. Mianowicie była pierwszą córką pary królewskiej, Reynevana i Elony z klanu O'Muircheartaigh. Ten fakt zdecydował o tym, że jej życie w znaczący sposób różniło się od tego, jaki prowadzili jej rówieśnicy. Samo dzieciństwo było jak bajka. Miała wszystko, co tylko mogła sobie zapragnąć: mieszkała bezpieczna w zamku, miała odpowiednią opiekę, kochających rodziców, wprawdzie trochę zajętych i nie zawsze mających na nią czas, ale zawsze obecnych gdy naprawdę potrzebowała ich obecności, nigdy nie była głodna, a każda jej zachcianka była szybko spełniana. Jednak miało to swoją cenę wiązało się z szeregiem obowiązków. Od najmłodszych lat musiała się uczyć manier, pisania oraz czytania, zasad sztuki konwersacji i negocjacji., a także wiele innych rzeczy, które w żaden sposób nie mogły interesować młodą, kreatywną duszę dziewczyny. Bardzo pragnęła poznać świat, ale nie w taki sposób, w jaki była nauczana. Chciała na własne oczy ujrzeć, przekonać się, dotknąć i sama spróbować tego, w jaki sposób żyją prości ludzie poza zamkiem. Para królewska pewnie nigdy by się na coś takiego nie zgodziła, więc droga do celu była dla Muireann przez pewien czas zamknięta, dopóki nie znalazła sposobu na to, jw jaki sposób wymknąć się z zamku bez wzbudzania niczyich podejrzeń. Dzięki temu mogła incognito odwiedzać miejsca, w którym żyją zwykli mieszkańcy, jednocześnie nadal grając rolę damy i posłusznej córki władcy. Dzięki temu zdołała uniknąć gniewu swoich rodziców i jednocześnie przeżyć kilka przygód: raz widziała walkę na śmierć i życie między dwoma wojownikami, innym razem wplątała się w karczmienną bójkę, która skończyła się dla niej guzem na głowie, a jeszcze kiedy indziej spotkała kobietę podającą się za prawdziwą wiedźmę! Najbardziej jednak w pamięci utkwiło jej spotkanie z myśliwym, który nauczył ją podstaw z strzelania łuku. Ta broń bardzo jej przypadła do gustu i po cichu liczy, że nie będzie to jej ostatnia przygoda.

~ EKWIPUNEK ~
- mieszek z monetami,
- mały sztylet,
- lusterko.

~ UMIEJĘTNOŚCI ~
-umie czytać i pisać,
- zna zasady dobrego wychowania, potrafi zachować się przy stole oraz odpowiednio prowadzić rozmowę z wysoko postawionymi osobami,
- jest zręczną aktorką, umie przekonująco kłamać i udawać kogoś innego,
- wie jak strzelać z łuku, choć nie jest w tym mocno wprawiona. Spory cel z bliskiej odległości nie stanowi dla niej problemu, lecz w innej sytuacji nie trudno o pudło.

~ CIEKAWOSTKI I INNE ~
- przeraża ją myśl, że może wyjść za mąż za obcą sobie osobę,
- marzy o poznaniu tajników magii,
- miewa kłopoty ze snem przez ciągle powtarzające się koszmary.

Ruaidh Rofhessa

wzór dla HIBERNIA by hellao


avatar
Shannon
Muireann

Join date : 24/04/2013
Liczba postów : 8

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach